VPN یا پراکسی،انتخاب شما چیست؟

شرح مختصر تفاوت وی پی ان و پروکسی:

VPN و پروکسی می‌توانند تحت عنوان یک فیلتر شکن یا  ضد فیلتر  ( Anti Filter ) برای عبور از فیلترینگ به کارگیری شوند.

اما بارها مخاطبین سایت ما پرسیده اند که کدام یک بهتر است؟ خرید VPN یا خرید پراکسی؟ تفاوت بین این دو چیست؟ در هنگام انتخاب برای یک فیلتر شکن، آیا باید خرید وی پی ان را انتخاب کنیم یا خرید Proxy؟

ما در این مقاله به شما نکاتی را آموزش خواهیم داد.پس با این مقاله پارس وی پی ان همراه باشید.

وی پی ان:

یک پروکسی مانند VPN است – واسطه ای بین کاربر و اینترنت تا موقعیت مکانی شما متفاوت شود. تفاوت خرید پراکسی با خرید VPN در این است که یک پراکسی، ساده تر و ایمن تر است.

بارها و بارها در رسانه های مختلف با موضوع محافظت از داده یا ناشناس ماندن آدرس IP مورد استفاده پروکسی ها نوشته شده است.

فرض اینکه یک سرور پراکسی همان کاری را انجام دهد که یک سرور VPN ،کاملاً اشتباه است. زیرا یک سرور پراکسی برای این منظور ساخته شده است که بتواند داده های کاربران را مشاهده کرده و بر اساس روش های مختلف دستکاری ، ضبط و یا حتی مسدود کند.

تفاوت بین پروکسی و سرور VPN چیست؟

ما نکات مهمی را برای مقایسه در اینجا ذکر کرده ایم. سرورهای پروکسی اصطلاحا  “جانشین” هستند و خدمات VPN از طریق اینترنت “تونل ایمن” هستند. اما تفاوت چیست؟

 

همانطور که در بالا ذکر کردیم، سرورهای پروکسی “جانشین” هستند و همان اندازه از اطلاعات درون شبکه خبر دارند که خود کاربر اطلاع دارد.علاوه بر این ، پروکسی می تواند اطلاعات را جمع آوری کرده یا حتی تغییر دهد و اصلاح کند و مجددا” به جای دیگری ارجاع دهد.

اتصالات پراکسی و VPN می توانند از طریق یک آدرس IP ناشناس به یک مقصد (وب سایت) وصل شوند.پس تا اینجا شما هنوز قادر نخواهید بود که بین خرید فیلتر شکن و خرید پراکسی یکی را انتخاب کنید.مقاله ما تمام نشده ، پس هم چنان ما را دنبال کنید.

 

سرور پراکسی چیست؟

پراکسی را می توان برای انجام کارهای مختلف مرتبط (به عنوان مثال در شبکه یک شرکت یا اداره) استفاده کرد:

 • جلوگیری از دسترسی کاربران به صفحات خاص یا استفاده از خدمات خاص
 • جمع آوری آمار  اطلاعات در مورد نوع استفاده کاربران
 • ذخیره سازی متمرکز از داده هایی که اغلب مورد نیاز هستند و ارائه آنها به افراد، بجای اطلاعات انبوه موجود در اینترنت
 • دستکاری داده ها برای سازگاری آنها با قواعد خوانش مردم محلی ، به عنوان مثال (برای کشور عزیزمون ایران، مخفف “RL” به “ریال” تبدیل می شود)
 • تجزیه و تحلیل داده های ورودی و خروجی ، برای جلوگیری از تهدیدهای خاص یا ارتباطات ناخواسته
 • ضمانت کردن مراقبت و نظارت از داده های منتقل شده رمزگذاری شده مانند محتوای وب سایت و ایمیل و غیره
 • توجه داشته باشید که استفاده از فیلتر شکن رایگان و پراکسی های رایگان خطر بزرگی را برای کاربران به همراه دارد!

پراکسی های ارائه شده رایگان توسط شرکت ها یا افراد می توانند تهدیدهای عظیمی باشند. اگر از پروکسی رایگان استفاده کنید و یا به صورت رایگان خرید VPN و یا فیلتر شکن را انجام دهید، دستگاه شما امکان دسترسی افراد ناشناس را به همه داده ها را خواهد داد.این کار همچنین توسط شخص یا شرکتی انجام می شود که شما نه می شناسید و نه اطلاعی از عواقب آن دارید.

سازمان های دولتی همچنین از پراکسی ها برای نظارت و دستکاری داده ها استفاده می کنند.

با این وجود ، در عمل ، کاربران مجبور به استفاده از پراکسی ها هستند ، اما این کار معمولاً با کمک اپراتور زیرساخت (یعنی یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی یا یک مدیر شبکه شرکت) انجام می شود.

سرویس های VPN

 

کدام سرویس VPN سریعترین است؟

چرا خدمات خرید VPN هزینه در بر دارند و چرا ارائه خدمات سریع VPN بصورت رایگان امکان پذیر نیست ، ما در  این مقاله می کوشیم به سوالات شما کاربران سایت پارس وی پی ان پاسخ روشنی دهیم.

مزایای وی پی ان ها کدامند؟

سایت پارس VPN بین خوانندگان خود نظرسنجی انجام داده و بیش از1،000 نفر شرکت کردند. از این رو ما توانستیم مهمترین و محبوبترین مزایای وی پی ان را جمع آوری کنیم و قبلا در مقاله “مزایای VPN “ به همراه دلایل عنوان کرده ایم.

اما اینک مختصرا آنها را نام می بریم:

 1. ناشناس بودن در اینترنت
 2. کنترل حریم خصوصی را تحت
 3. دسترسی به محتوای مسدود شده در اینترنت
 4. خرید ارزان در اینترنت
 5. سرعت بیشتر هنگام دسترسی به داده ها در اینترنت
 6. محافظت در برابر حملات از طریق اینترنت

هم چنین در خصوص انواع سرویس های وی پی ان بر روی دسکتاپ می توانید نگاهی کوتاه به این مقاله سایت در اینجا بیاندازید. این روزها خرید فیلتر شکن و خرید وی پی ان و یا پراکسی به شدت رونق گرفته است،اما باید دقت داشت که فریب واژه فیلتر شکن رایگان را نخوریم، چرا که ممکن است امنیت سیستم شما و اطلاعات شما به شدت به خطر بیوفتد. ضمن اینکه این روزها قیمت فیلتر شکن در ایران بسیار ارزان قیمت و مناسب است در مقایسه با نمونه های خارجی.

پیشنهاد ما:

پیشنهاد و توصیه تیم پارس وی پی ان به شما عزیزان، استفاده از لینک های خرید در بسته های مختلف ماهانه،چندماهه و سالیانه می باشد.